אודות

ציון לשבח

 

  ציון לשבח

הספרייה הציבורית של כפר יונה זכתה לציון לשבח במסגרת פרס הספרייה המצטיינת ע"ש קיי גולן לשנת תשע"א, ובפרס כספי בסך 15 אלף ש"ח.

הפרס, המוענק על ידי מינהל התרבות - המחלקה לספריות בישראל, השייך למשרד התרבות והספורט, נמסר ביום רביעי האחרון למנהלת הספרייה, תרצה שקד-כהן בטקס שנערך בראשון לציון.

ועדת הפרס הינה גוף המורכב מנציגי המועצה לספריות ציבוריות, המחלקה לספריות, ארגון הספרנים והמידענים בישראל ומרכז הספר והספריות, והיא בוחנת את מכלול פעילות הספריות במהלך השנה.

ההודעה על הזכייה הגיעה לראש המועצה מר אפי דרעי ממנהל המחלקה לספריות ציבוריות מר ויקטור בן-נעים,  ובה הוא מציין  את נימוקי הבחירה. חברי הוועדה התרשמו במיוחד מהמאמצים המבורכים של מנהלת הספרייה והצוות להפוך את הספרייה לזמינה ולפתח שירותים המעמידים את הלקוח במרכז ואשר נותנים מענה לקוראים ללא תלות במקום ובזמן, לרבות שירותים מודרניים לכלל הציבור. בתוך כך מציגה הספרייה את הקטלוג שלה באינטרנט, מעדכנת את האוסף ומרחיבה את אפשרויות הגישה אליו: "העלאת הקטלוג באינטרנט מאפשרת לקורא לערוך בו חיפוש מהבית, ולספרנים הוא מאפשר להוסיף פרטי מידע מגוונים". עוד ציינו חברי הוועדה, כי האתר של הספרייה מתעדכן באופן תדיר ומועבר בו מידע חשוב לקורא, וכן נעשה שימוש במשלוח הודעות בדואר אלקטרוני ובמסרונים להעברת מידע ועדכונים, ולמתן שירותים שונים באמצעותם.

בנוסף ציינה הוועדה את העובדה כי הספרייה מאפשרת גישה למאגרי מידע למשתמשים מהבית, מעמידה לרשות הקוראים תיבה מחוץ לספרייה להחזרת ספרים גם בעת שהספרייה סגורה, מסייעת בהשאלה עד הבית לקוראים קשישים ומוגבלים, מקיימת שעות פעילות רבות ומנהלת קשרים הדוקים עם בתי הספר והגנים.

יש לציין כי ספריית כפר יונה מהווה חלק חשוב מהעשייה התרבותית - חינוכית ביישוב, ובנוסף לפעילויות הנערכות במקום בשילוב גני הילדים ובתי הספר מתקיימים בה גם מועדון קוראים ספרותי, מפגשים עם סופרים ויוצרים, סדנת-כתיבה, תוכנית שעת-סיפור ואירועי תרבות נוספים.

עוד יצוין כי מנהלת הספרייה תרצה שקד-כהן אף זכתה לאחרונה בפרס העובדת המצטיינת של המרכז הקהילתי בכפר יונה מטעם החברה למתנס"ים.

ראש מועצת כפר יונה, אפי דרעי, ברך את כהן-שקד ואת צוות הספרייה ואמר כי מדובר באחד ממוסדות התרבות החשובים בכפר וכי הוא מודע לפעילות הרבה בספרייה ולתרומתה לישוב. עוד הוסיף ואמר כי בכוונת המועצה להוציא בקרוב אל הפועל את תוכנית הרחבת הספרייה הציבורית.